Dag 9 Oban Edinburgh Brainthwaite : einde deel 1
Blijf op de hoogte en volg Peter
27 Augustus 2016 | Verenigd Koninkrijk, Braithwaite
Dan over de binnenwegen richting Stirling over toch wel een mooie bergweg via Tyndrum. Tomtom is ingesteld om snelwegen te vermijden, dat betekent dat ik via Dunfermline weer over de middelste van de bruggen over de Forth rij, met links de iconische stalen spoorwegbrug en rechts de nog net niet afgemaakte snelweg-hangbrug. En via achterafweggetjes, immers rij ik zonder snelwegen, bereik ik het vliegveld en ontloop allerhande slagbomen om zo dicht mogelijk bij de ingang te kunnen parkeren. Dan koffie en wachten op het vliegtuig met Odile aan boord.
Als ik de motor op de middenbok zet kijk ik eens belangstellend en met een beetje spijt naar het vlak geworden profiel van mij Pirelli's. En precies in mijn blikveld zie ik de resten van een spijker. Dat ziet er niet goed uit. Ik google naar motorcycle tyres edinburgh en bel de bovenste. Die heeft geen tijd maar geeft de tip om te bellen met BMW Motorrad Edinburgh. Die willen er wel naar kijken. Dus als Odile is aangekomen (hug hug knuffel) en achterop zit, rijden we naar de BMW motorzaak in Dalkeith.
BMW Tony constateert dat de spijker door het loopvlak is gegaan. De "pffffftt" is duidelijk: de Pirellis hebben de geest gegeven. Na een kort telefoontje met mijn bandenadviseur Wim Boks van Boks Motyre maak ik de juiste keuze voor 2 nieuwe banden. Als wij gaan lunchen worden de banden gewisseld. In de broodjeszaak kletsen we wat met de aardige dames en prompt krijgt Odile de huisgemaakte soep van de dag als kadootje van de zaak. Weer een foto moment.
Na het voldoen van de rekening krijgen we van BMW Peter nog een aantal tips: vanwege het Edinburgh festival is er in de wijde omgeving geen kamer meer te krijgen, of tegen woekerprijzen. Bovendien wordt het afgeraden om als buitenlander met eigen motor naar Edinburgh te gaan vanwege een onverklaarbaar hoog aantal diefstallen. Omdat we eigenlijk toch naar het Lake District willen, geeft BMW Peter een perfecte route en zelfs advies voor een hotelletje. Waar we uiteindelijk ook belanden. Foto van Peter en Tony.
En vanaf dit moment is deel 1 van het verslag echt afgelopen. Als ik snel de balans opmaak heb ik voor deel 1 een kleine 3000 kilometer nodig gehad. Soms stukjes saai maar over het algemeen wonderbaarlijk verrassend leuk. En voor wie de foto's van het Lake District avontuur wil zien, die komt maar eens langs. Dan zit er ook wellicht een whiskietje aan vast.
Route ook te zien op : http://www.afstandmeten.nl/index.php?id=1825067
-
28 Augustus 2016 - 20:51
Ernst (+ 1 Vrouw En 3 Mannen):
Hi Peter en nu ook Odile,
Leuk weer om te lezen. Inderdaad: Iconisch, die spoorbrug.
Heel veel plezier samen!
Groetjes, EMCJZ -
29 Augustus 2016 - 06:11
Bea:
Tja, dat 'moet' dan maar he
Reageer op dit reisverslag
Je kunt nu ook Smileys gebruiken. Via de toolbar, toetsenbord of door eerst : te typen en dan een woord bijvoorbeeld :smiley